Başlangıç > Kategorilenmemiş > YÖK, Yüksek İstirahat Fakültesi Açıyor

YÖK, Yüksek İstirahat Fakültesi Açıyor


Dün akşam saatlerinde YÖK tarafından önemli bir açıklama yapıldı. YÖK başkanı Özcan Elkatmış tarafından yapılan açıklamada, üniversitelerin idari yapısında büyük değişikliğe gidileceği açıklandı.

Elkatmış, bölümlerin fakültelere dağılımının değiştirileceğini, kamuoyunda kısaca “Eşşek bağlasan mezun olur!” olarak da bilinen felsefe, psikoloji, sosyoloji, tarih gibi bölümlerin, bulundukları fakültelerin sorumluluk alanından çıkartılıp, kısaca YİF olarak bilinecek olan Yüksek İstirahat Fakültesine bağlanacağını açıkladı. Elkatmış, zaman içinde, bu düzenleme ile birlikte, yattığı yerden mezun olan öğrencilerin fiziksel olarak birbirine yakında eğitim yapacaklarını ve daha geniş ortamlar kurup, bunlara daha rahat akacaklarını, ayrıca makine mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliği veya inşaat mühendisliği gibi bölümlerde okuyan insanların daha da asosyalleşerek, üniversite ortamından kopup inekleşeceğini açıkladı.

Bobi İsimli Köpek, Felsefe Bölümünü yatarak 5 Yılda Geçen Yıl Bitirmişti.

Bobi İsimli Köpek, Felsefe Bölümünü yatarak 5 Yılda Geçen Yıl Bitirmişti.

Mühendis Adam Sosyal Olmasa da Olur

Elkatmış, açıklamasında: “Şu anda dünyada eğitim alanındaki en son yenilik, herkesin kendi işine odaklanması, başka bir şeyle uğraşmamasıdır. Biz bu rahat bölümlerde okuyan öğrencileri iyice seriyoruz, niye? Çünkü zaten diplomaları bir işe yaramayacak, bari hayatlarını yaşasınlar, biraz da yol yordam öğrensinler. Öbür tarafta da, bir mühendis sosyal olacak da ne olacak, sosyal bir mühendisin bize ne faydası var? Sosyallik bilgisayar mühendisinin nesine? O otursun sabaha kadar kod yazsın, internette erotik sitelerdeki kızlara baksın, arkadaşlarının mailini falan hacklesin!” dedi.

Soyumuz Tükenecek

Ali Özkan

Ali Özkan

Açıklama yurt genelinde geniş yankı buldu. YİF kapsamına alınacak öğrenciler açıklamayı sevinçle karşılayıp haberi kutlamak için bara gittiler. Makine Mühendisliği Öğrencileri Derneği başkanı Ali Özkan ise, konuyla ilgili “Bu YÖK’ün yeni bir zulmüdür! Biz mevcut durumda bile büyük zorluklar çekiyoruz, bir de bu yeni uygulama gelirse, korkarım ki soyumuz tükenecektir!” dedi. Özkan, yurt çapında üniversitelerde çeşitli eylemler planladıklarını da sözlerine ekledi.

YHA (reverse engineering)

Kategoriler:Kategorilenmemiş Etiketler:, , ,
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: