Başlangıç > Kategorilenmemiş > Efe Aydal’a “Nallı Kuzu” Operasyonu

Efe Aydal’a “Nallı Kuzu” Operasyonu


Et fiyatlarının son bir yıl içerisinde %60 oranında artması, kaçak et kesimini arttırdı. Hijyenik olmayan koşullarda kesilen at ve eşeklerin halka daha ucuz fiyata satıldığının öğrenilmesinin ardından İzmir Sağlık Müdürlüğü ve İzmir Zabıtasına bağlı ekiplerin aylar süren çalışması sonucunda, Efe Aydal ve beraberindeki 11 kişilik hayvan hırsızlığı ve kaçak et çetesi Nallı Kuzu adı verilen operasyonla çökertildi. Pınarbaşı’ndaki bir depoda eşek keserken suçüstü yakalanan Efe Aydal’ın, 5 safkan İngiliz tayına tecavüz eden aygırın da sahibi olduğu öğrenildi. Depoda yapılan aramalarda kaçak olarak kesilmiş ve piyasaya sürülmeye hazır toplam 350 kilogram at ve eşek eti ele geçirildi.

Nallı Kuzu Çetesi

Nallı Kuzu Çetesi

İzmir İl sağlık Müdürü Özcan Elkatmış, insan sağlığını tehdit eden bu tür kesimlerle mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceğini ifade ederek, “Müdürlüğümüz tarafından el konan etleri, Efe Aydal ve çetesinin yemesi için 2 gün süre verildi. Yeni düzenlemelerle para cezası yanında böyle cezalarda vermeye başladık. Böylelikle caydırıcılığımız artıyor. Halk sağlığını tehdit eden her türlü faaliyete karşı yoğun denetimlerimiz ile hem caydırıcı hem de önleyici görevimizi eksiksiz olarak yerine getireceğiz” dedi.

Ele Başı Efe Aydal

At Hırsızı Efe Aydal

2008 yılından bu yana çeşitli suçlardan (Laikçilik, Darbecilik vb.) sabıkası bulunan Laikçi ve Ergenekoncu Efe Aydal’ın yönettiği 12 kişilik çete, yaklaşık 6 ay önce zabıta ekipleri tarafından çok yönlü takibe alındı. Çetenin, İzmir’in ilçelerinde ve köylerinde meralarda otlayan hayvanları yakalayıp olay yerinde keserek iç organlarını boşaltmak suretiyle araçlara yükleyip kaçırdıkları belirlendi. Çaldıkları hayvanları kaçak olarak parçalayan şebekenin, etleri İzmir’in Çankaya, Konak ve Alsancak bölgelerinde bazı dönerci ve kasaplara sattıkları tespit edildi.

Kendisine Unicorn Süsü verip Kaçmaya çalışan çete üyesi. kod adı: Şampiyon

Kendisine Unicorn (Tek boynuzlu at) Süsü verip Kaçmaya çalışan çete üyesi. Kod adı: Şampiyon

Efe Aydal’dan Şok Açıklama: “Onlar Eşek Değil Nallı Kuzu”

Pınarbaşı’ndaki kesimhanelerinde çökertilen çetenin elebaşısı operasyonun ardından yapılan sorgusunda şok açıklamalarda bulundu. Sorgusu alınmak için götürüldüğü Pınarbaşı Karakolunda yaptığı işin savunan Efe Aydal, “Onlar eşek değil, nallı kuzu. Ayrıca Türkiye’de nallı kuzu kesmek ne zamandır suç?” dedi.  Türklerin Orta Asya’daki yaşantısından örnek vererek vatandaşa şifa için nallı kuzu eti yemesini tavsiye eden Efe Aydal, “Kalp hastası ya da damar sisteminde bozukluk olanlara nallı kuzu eti yemeyi tavsiye ediyorum” dedi. Türklerin Orta Asya’dan bu yana at eti yediğini söyleyen Aydal, “At ve eşek etinin en fazla kesildiği dönemde bu konuyu araştırdım. O yıllarda Adana’da at ve eşek kesen iki fabrika vardı. Bu fabrikadakiler bu etleri çok güzel bonfile haline getirip, Fransa’ya ihraç ettiklerini söylediler. Araştırın; Fransa’da en makbul et, yağsız olduğu için at ve eşek etidir.” diye konuştu.


Operasyonda ayrıca 5 adet kasatura, 10 adet satır, kesimde kullanılan aletler ile kasaplara et servisinde kullanılan soğutuculu araç da ele geçirildi.

Kaçak kesim yapan çetenin kullandığı bıçak ve sallama gibi kesici aletlerle birlikte ele geçirilen üzerini pas kaplamış satır ise dikkat çekti. Ayrıca çetenin bu aletleri olası bir darbede teşebbüslerinde de kullanacakları bildirildi.

Uğur Dündar’sız Baskının Tadı Çıkmıyor

İzmir İl Sağlık Müdürü Özcan Elkatmış yaptığı basın açıklamasında, “bundan önce yaptığımız bütün baskınları Uğur Dündar’la beraber yapmıştık. Bu baskınlara yoğun gündem nedeniyle Uğur Bey katılamadı. İlk kez Uğur Dündar’sız bir baskın yaptık. Uğur Dü ndar’sız baskının tadı çıkmıyor. Bir şeyler eksik kalıyor. Gözümüz hep onu aradı durdu. Sanki bir yerden çıkıp gelecekmiş gibi geldi. Operasyondan sonra Uğur Beyin kendisi arayıp benden bilgi aldı. O da bizi çok özlemiş en kısa zamanda baskınlarımıza katılmaz sözü verdi” dedi.

 1. 28/04/2010, 10:30

  Hehehehehe. Bu arada benim profil değişti: “Conrad Mechanics” oldu.

  • 28/04/2010, 18:54

   tamam. eklerim. haberi gönderecektim. ama bulamadım. diğer insanlarda bulamamış anladığım kadarıyla. diğerine ne oldu sen mi sildin onlar mı?

 2. 15/05/2010, 21:35

  Ampuller rahatsız olmuş galiba son videomdan 🙂

 3. 15/05/2010, 23:01

  seyrettim videonu. giydirmeseydin o kadar be abi. ampul abiler herhalde kızacaklar sana. ben de arada giydiriyorum ama son şaheserim nedense pek ilgi çekmedi. geç yaptım belki de ondan böyle oldu. http://www.bobiler.org/monte.asp?m=164398

 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: