Başlangıç > Kategorilenmemiş > Meclis’ten Kavga Turizmi

Meclis’ten Kavga Turizmi


Kültür ve Turizm Bakanlığı aldığı şok bir kararla son dönemde yaşanan olayları da göz önünde bulundurarak Türkiye’yi Kavga Turizmine açtı. Son zamanlarda yaşanan meclisteki kavgaların, Başbakan Erdoğan’a ayakkabılı ve Deniz Baykal’a yumurtalı saldırılarının, Ahmet Türk’e ve Enerji ve Tabi Kaynaklar bakanı Taner Yıldız’a yapılan yumruklu saldırıların dünya basınında büyük yer almasının ardından Türkiye’nin tanıtımı için harika bir fırsat bulduklarını, bu tür haberlerin hem az maliyetli hem de ilgi çekici olduğu bildiren Kültür ve Turizm Bakanlığı müsteşarı Özcan Elkatmış, krizi fırsata dönüştürerek ülkede yaşanan siyasi kavgaların turistik amaçla kullanacaklarını söyledi.


İnsanların sıkıntılarını, hayatın zorluklarının yarattığı stresi bir nebze olsun hafifletmek ve bunlara sebebiyet verenlerden hırslarını alabilmek için geliştirdikleri “politikacılara saldırı” eylemlerinin artması dünya basınından büyük ilgi görünce, bu tür kavga olaylarını fırsata çevirmeye çalıştıklarını söyleyen Özcan Elkatmış, dönem dönem ortaya çıkan akımların zamanla sıkıcı hale gelmeye başlaması ve özellikle medyanın “yine bir x’li saldırı” haberlerinin saldırıyı düzenleyenlerde moral bozukluğuna sebep olması yüzünden vatandaşların yeni arayışlar içerisine girmeye başladığını söyledi. “Bu kimi zaman bir yumurta olur, kimi zaman bir ayakkabı, kimi zaman bir heykel. Son dönemlerde yumurtaya yapılan zamlar, saldırı sonrası eve gitmekte zorlanmak ve evde daha fazla heykel bulamamak insanları masrafsız saldırı yöntemlerine yöneltmiş, bunun sonucunda da bu tarz saldırılar gözde olmuş. Dünya basını bu tür olaylara acayip ilgi gösteriyor. Yıllardır Türkiye’nin tanıtımı için dünyanın parasını harcıyoruz. Bir türlü istediğimiz seviyeye çıkamıyoruz. Mecliste milletvekillerimiz birbirine girdiğinde bütün dünya medyası TBMM TV’ye canlı bağlantı yapıyor. Bunu fırsata çevirip reklamımızı yapma zamanı gelmiştir” dedi.


Yapılacak yeni düzenlemelerle, mecliste kurulacak alanda anayasa değişikliği teklifi için yağlı güreşlerin tertipleneceği, usul tartışmalarında K1 kurallarının geçerli olacağı ve oylamalardan 2. turdan sonra bilek güreşi turnuvalarının düzenleneceği kaydedildi.

Milletvekilleri ve Bakanlar Çok Heyecanlı

Ülke tanıtımı için kolları sıvayan pek çok milletvekili ve bakan hemen savunma sporları kurslarına kayıt yaptırmaya başladı. Yeni dönemde meclis turizmine resmi olarak başlayacaklarını söyleyen Elkatmış, “Vekil ve bakanlarımız kendi aralarında olduğu gibi özel karşılaşmalara da çıkacaklar. Gelen turist ve basın mensuplara mecliste yapılmış çiğ köfte ikram edilecek. Zira yıllar önce de mecliste yapılan çiğ köfte partisi aylarca konuşulmuştu.” dedi.

Afişler Şimdiden Hazır


Mecliste yapılacak müsabakalar için hazırlanan afişleri de tanıtan Elkatmış, fotoğrafların hepsinin gerçek olduğunu söyledi. Ayrıca milletvekillerinin çalışmadığı hakkındaki haberleri yalanlayan Elkatmış, “Vekillerimiz sırf ülke tanıtımı için bu kadar zahmete katlanıyor. Bu saatten sonra da çalışmıyorlar diyen olursa meclisteki ringe çıkarıcaz” dedi.

YHA (Ankara)

alıntıların bazıları: deermisim

Kategoriler:Kategorilenmemiş Etiketler:, , , ,
  1. sahin
    07/09/2010, 13:29

    ben bu vatanın evladıyım elbette benimde bi görüşüm olmalı ama gel gelelim bu meclisteki kavgalara kocaman adamlar çok basit laflar yüzünden kavga ediyolar bunlar bole yaparsa halk ne yapsın bence bu sorunları çözmeliler önce kendi kendilerini yemeyi bıraksınlar sonreada halkı herkes işini yapsın

  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: