Başlangıç > Kategorilenmemiş > Aydın Sanata Doyacak

Aydın Sanata DoyacakAydın Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından düzenlenen “2. Kademe Gazetedeki Fotoğraflara Sakal Bıyık Çizme Kursu” büyük ilgi görüyor. Balıkesirli ressam Özcan Elkatmış tarafından kendi işyerinde açılan kursun 8 ay süreceğini belirten Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu Müdürü Ekrem Taşdelen, “Geçtiğimiz yıl 1. kademe olarak açtığımız kursumuzun bu yıl ikinci kademesini açtık. Çoğunluğu işi gücü olmayan boş boş kahvede oturan boş beleş vatandaşlardan oluşan 18 kursiyerimiz burada emek sarf ederek en iyi bıyığı yapabilmek için çaba sarf ediyor. Öğretmen olarak ressam Özcan Elkatmış’ın görev yaptığı kurslarımız Ağustos ayında sona erecek. Kurs sonunda ise açılacak sergi ile bu eserler beğeniye sunulacak” dedi.


Ressam Özcan Elkatmış da “gazetedeki fotoğraflara sakal bıyık yapmak ayrı bir sanattır. Aydın’da böyle kabiliyetli insanlarımızın olması sevindiricidir. Genelde sakal bıyık ve kaş çizimleri yapıyoruz. Fotoğrafa göre de küpe, yara izi ve gözlük çalışmalarımız da mevcut.” dedi.


Genelde gazetelerdeki resimlere top sakal ve piercing çizceyi sevdiğini söyleyen Elkatmış, resimlerinin büyük bir bölümünü bulmacalardaki resimlere yaptığını, kursa gelen öğrencilerinde genelde magazin eklerindeki resimlere çizdiklerini, bunun nedeninin de tamamen kahve kültüründen ileri geldiğini söyledi.

Kursiyerler

Kursiyerler


Öte yandan boş vakitlerini değerlendirmek amacıyla kursa katılanlar bu sayede çok önemli bilgiler edindiklerini ifade ederek, “Daha önceleri gazetelere amatör olarak bazı çalışmalarımız vardı. Genel olarak sakal bıyık yapmayı bilmiyorduk. Bu kurslar sayesinde profesyonel ressamlar kadar olmasa da iyi resimler yapabiliyoruz. Bu da bizleri mutlu ediyor. Resim yapmayı seviyoruz. Kursları açan ve emek sarfeden bütün herkese teşekkür ediyoruz” dediler.

YHA (Aydın)

Kategoriler:Kategorilenmemiş Etiketler:, , ,
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. 09/12/2011, 16:15

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: