Başlangıç > Kategorilenmemiş > Ava Giderken Avlandılar

Ava Giderken Avlandılar


KENYA`NIN Mombassa Limanı`nın 270 deniz mili açığında korsanların saldırısına uğrayan Ayça 22 isimli Türk bandıralı kuru yük gemisi çalışanları bu kez 50 korsanı esir aldı. Ayça 22 isimli geminin mürettebatı tarafından rehin alınan korsanlar bu sefer ava giderken avlandılar. Ayça 22 isimli gemisinin kaptanı Özcan Elkatmış tarafından yapılan açıklamada, “Rehinelerle veya gemi ile irtibat kurma teşebbüsleri hayati tehlikelere sebebiyet verebileceğinden azami derecede hassasiyet gösterilmesi gerektiği” bildirildi. Korsanların geri verilmesi için Kenya Hükümetinden 20 milyon Dolar isteyen Elkatmış, “Yıllardır hayatımızı zindana çevirdiniz. Tam yolumun üstü. Burdan geçmesem dünyanın yolunu dolaşmak zorunda kalıyorum. Su yakmıyor bu gemi. Bu sefer biz fidye istiyoruz. Açık deniz kurallarına göre bu esirler bana aittir. İster sucuk yaparım, ister köpek balıklarına yem.” açıklamasını yaptı.

Geminin bağlı olduğu Bol Köpüklü Denizcilik Filo Sorumlusu, Karadeniz’den yüklenen dökme buğdayı Malibu’ya götüren 22 bin 353 grostonluk “Ayça 22” adlı gemilerinin mürettebatının dün 50 Kenyalı korsanı esir aldığını ve açık deniz kurallarına göre bu korsanların bundan sonra kendilerine ait olduğu açıklamasını yaptı. 50 korsan için 20 milyon dolar fidye istendiklerini söyleyen Filo sorumlusu, “Yıllardır gemileri kaçırıp fidye isteyenlere göz yumuldu. Bu sefer de biz kaçırıyoruz onları. Hadi bakalım el mi yaman bey mi yaman. İster sucuk yaparız, ister köpek balıklarına yem yaparız. Kaptanımız Özcan Elkatmış sucuk yapma konusunda yetenekli bir kaptan.” açıklamasını yaptı.

Ayça 22

Ayça 22

Kenya Parayı Ödemeyebilir

Kenya Hükümetinden herhangi bir açıklama gelmemesine rağmen, diplomatik kaynaklardan alınan bilgilere göre Kenyanın fidyeyi ödeme taraftarı olmayacağı söyleniyor.

YHA (Kenya)

Kategoriler:Kategorilenmemiş Etiketler:, ,
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: