Başlangıç > Kategorilenmemiş > Uzaktan Kumanda Selülite Neden Oluyor

Uzaktan Kumanda Selülite Neden Oluyor


Celal Bayar Üniversitesi Dermatoloji Anabilim dalı başkanı Prof. Dr. Özcan ELKATMIŞ kadınların yüzde 85-90’ında görülen selülitin artmasında televizyon kumandasının son derece etkili olduğunu bildirdi. Genetik nedenlerin yanı sıra, doğum kontrol hapları, hamilelik, aşırı kilo, yanlış beslenme, alkol tüketimi, stres, hareketsizlik ve ruhsal problemlerin de selülite yol açtığını ifade eden Prof. Dr. Özcan ELKATMIŞ, özellikle televizyonlara ait uzaktan kumandaların  akşam saatlerinde selüliti tetikleyen ve arttıran en önemli etken olduğunu söyledi.


Celal Bayar Üniversitesi Dermatoloji Anabilim dalı başkanı Prof. Dr. Özcan ELKATMIŞ, yıllarca süren klinik deneylerin ardından kadınların yüzde 85-90’ında görülen selülitin artmasında televizyon kumandasının son derece etkili olduğunu bildirdi. Yapılan araştırmalarda özellikle akşam saatlerinde çok daha etkili hale gelen bu televizyon kumanda sinyallerinin, selüliti ciddi  şekilde tetiklediğini söyleyen Elkatmış, “bayanlar, özellikle geceleri kumandayı ellerine dahi almamalılar. Çok ciddi şekilde selülite neden oluyor. Zaten en çok etki uzaktan kumanda elinizdeyken gerçekleşiyor. Bu nedenle özellikle akşamları uzaktan kumandanın erkekte olmasında yarar var.” dedi.

ELKATMIŞ’tan Öneriler

Uzaktan kumandanın zararlı sinyallerinden korunmak için bayanlara önerilerde bulunan Elkatmış, “Geceleri uzaktan kumandayı mutlaka bir erkek kullansın. Eğer eşinizin yanında oturuyorsanız kumandanın diğer tarafta olmasına özen gösterin” dedi.

Bu haber bütün erkeklere adanmıştır.

YHA (Manisa)

Kategoriler:Kategorilenmemiş Etiketler:, ,
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: