Başlangıç > Kategorilenmemiş > Büyük İkramiye ile Ne Yapılabilir

Büyük İkramiye ile Ne Yapılabilir


Özellikle milli piyango yılbaşı çekilişi öncesinde televizyonları bir virüs gibi saran “büyük ikramiye ile ne yapılabilir haberleri” herkesin ezberlediği klişelerden birisidir. Bazen sayısal lotonun birikmesiyle oluşan kocaman ikramiye için de çıktığı görülür. Her haber bülteninde böyle bir haber görülebilir. Değişik olsun diye de çeşitli alınabilir şeyler üzerinden haberleri yapılır. Alınabilecek şeyler en başta hakikaten alınacak, mantıklı şeylerdir. Haber ilerledikçe iyice geyiğe vuran haberci saçmalamaya başlar… YHA’nın titiz araştırmaları sonunda televizyon kanallarındaki “büyük ikramiye ile ne yapılabilir haberleri”nde büyük ikramiyeyle neler yapabileceğinin listesini çıkarttık. Eğer bir gün büyük ikramiye size çıkarsa boşu boşuna ne yapıcam bu kadar parayı diye düşünmeyin.

Bu haberlerdeki diyaloglar hemen hemen aynıdır. Araştırma sonucunda en çok haberi yapılanların listesi diyaloglar üzerinde herhangi bir oynama yapılmadan sunulmuştur. (30 milyon TL baz alınmıştır.)

— Bu ikramiyeyle İstanbul’un güzide semtlerinden 100 tane ev alabilirsiniz. (arşivden emlak görüntüleri geçidi yapılır). Ev bana göre değil diyorsanız bu yanımda gördüğünüz son model otomobilden 186 tane alabilir, ikisinin de deposunu doldurabilirsiniz. (benzin 3.49 dan dan hesaplanmıştır, arabanın çeşitli açılardan görüntüleri…)

– Eğer parayı bankaya yatırıp faiziyle geçinirim diyorsanız da çok haklısınız. Gerçi faiz haramdır ama neyse(Samanyolu tv opsiyonel). Bu parayı bankaya yatırırsanız, öncelikle banka müdürü sizi öper. Ayda da yaklaşık 40 bin TL faiz kazanırsınız. Hazine bonosu almak isterseniz hazinenin yarısını verirler zaten o paraya.

– Hayvana düşkünsünüz ve yatırımınızı büyükbaş olarak yapmak istiyorsunuz. Etinden ve sütünden faydalanacağınız 12590 tane manda, 20987 tane koyun alabilir, yumurta seviyorsanız 1 milyon tavuk alabilirsiniz. Tabii memlekette o kadar tavuk varsa…

– 30 milyon TL yüzlük halinde üç yüz bin banknot eder. Bunları uç uca eklerseniz boğazın iki yakasını paranızla 5 kere birleştirmiş olursunuz! Parayı nakit olarak taşımak isterseniz de yanımda gördüğünüz kamyonetten 2 tane gerekli.

– 30 milyon TL ile bir dansözün göbeğinden 72.314.532 adet zeytin yenebilir.

Son olarak da lüks hayattan birkaç görüntüyle haber sonlanır.

YHA(depik)

Kategoriler:Kategorilenmemiş Etiketler:, ,
  1. 16/03/2010, 19:33

    Bana çıkan büyük ikramiyeyle ancak 20 tane ekmek alınabilir:)

    gülüyoruz ağlanacak halimize:D

  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: