Başlangıç > Kategorilenmemiş > Aikido Sağlığa Çok Zararlı

Aikido Sağlığa Çok Zararlı


Son zamanlarda ülkemizde de yaygın hale gelen Aikido, birçok kanser hastalığına ve birçok diğer hastalığa sebep olduğu bildirildi. Ege Üniversitesi Hastanesi Patoloji Uzmanı Prof. Dr. Özcan Elkatmış, Aikido’nun insan sağlığını tehdit ettiğini söyledi.


Ülkemizde son yıllarda televizyon ve basının etkisiyle gelişen Aikido, milli bünyemizi ve geleneklerimizi tehdit ettiğini ifade eden Prof. Dr. Özcan Elkatmış, Aikido’nun insan sağlığında önemli riskler taşıdığını kaydetti. Özellikle küçük çocukların Aikido yapmasını sakıncalı bulan Elkatmış, ileriki yıllarda çocuğun psikolojik ve ruhsal sorunlardan tutun, birçok kanser hastalığına, iktidarsızlığa, solunum hastalığına ve ileriki safhalarda eşcinsellik hastalığına dahi neden olabileceğini söyleyerek, ailelerin çocuklarını Aikido salonlarına göndermelerinin çok sakıncalı olacağını söyledi.

Aikido'nın etkileri ileriki yıllarda daha da kötü bir hal alabiliyor. (Kendini Uzaylı sanan Aikido'cu gençler)

Aikido'nın etkileri ileriki yıllarda daha da kötü bir hal alabiliyor. (Kendini Uzaylı sanan Aikido'cu gençler)

Aikido salonlarındaki havanın pis olması, ısı değişimi ve salonlardaki toplu yaşam çocukları enfeksiyonlara yatkın hale getirdiğini belirten Elkatmış, önceki yıllarda bademcik ve geniz eti problemi olan çocukların, ileri de çok daha önemli sorunlarla karşılaştığını söyledi.

YHA’ya açıklamalarına devam eden Elkamış; Son yıllarda başta İngiltere olmak üzere bazı Avrupa ülkelerinin, yüzlerce insanı yataklara düşüren, salgın hastalıklara neden olan bu Aikido salonlarını kapattıklarını bildirdi.


İKTİDARSIZLIĞA YOL AÇIYOR

Aikido’da yer alan hareketlerin insan doğasına ters olduğunu söyleyen Elkatmış; “Bu hareketleri yapan kişiler bacaklarını çok açmalarından dolayı ileriki yıllarda iktidarsızlığa kadar giden hastalıklara yakalanmaktadırlar. Eğer bacaklarını fazla açmadan yaparlarsa sorun olmaz” dedi.

AİKİDO FELSEFESİ DİNİMİZCE DE MEKRUH

Aikido felsefesine de değinen Elkatmış; “dinimizce de uygun olmayan felsefi temeller üzerine kurulmuş bu spor, Türkiye’de ileriki yıllarda oluşturabileceği ahlaki boşluk inanılmaz seviyede olacaktır. Küçük yaşta Aikidoya başlamış çocuklar hem hastalıklarla boğuşacaklar hem de ahlaki bir çöküntü içerisinde olacaklardır. Eşcinsellik hastalığı dahi Aikido’yla buluşabiliyor. Sağlıklı nesiller için çocukların Aikido’dan uzak tutulması gerekiyor. Aikido, her ne kadar size bir savunma sporu gibi anlatılmaya çalışılsa da aslında gelecek nesilleri ahlaksızlığa ve sağlıksız yaşama yönlendiren bir felsefeye sahiptir. Zikirden ayrılmayan organ hastalanamaz. En iyi spor zikirdir.” dedi.

Kategoriler:Kategorilenmemiş Etiketler:, ,
 1. 12/03/2010, 22:53

  hehehehehe 🙂

 2. 12/03/2010, 22:57

  Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Aliye Kavaf’ın Eşcinsellik bir hastalıktır sözünden buralara gelebildik.

 3. 06/04/2010, 08:52

  Hi,

  This is a very useful post, you surely have good knowledge. Thanks very much. I bookmarked your site and will be back for more 😉 . Hope you post more stuff.

  Cheers,
  Dave

 4. 10/10/2010, 12:57

  Tek kelimeyle saçmalık. Resmen zırvalamışsınız..!

 5. Katana
  27/11/2010, 14:41

  Kesinlikle saçmalıyosunuz.Bu yazıyı yazmadan önce aikido hakkında yeterli araştırma yaptığınza inanmıyorum…Yukarıda aikidoda bacakların çok açıldığından bahsetmişsiniz.Bunu hangi dojoda gördünüz.Böyle bişey yok…Ben 7 seneye yaklaşık aikido yapıyorum ne eşcinsel oldum ne de eşcinsel olan birini tanıyorum…

 6. dojonere
  30/11/2010, 13:58

  Benim sayın prof. hocama bir sorum olacak, hocam bu tarz haberleri artık hep okuyoruz ben 5 yıl once ayikidoyu bıraktım. kendimi salonlarda oldureceğime kayınçom ile birlikte kuruyemiş bayisi açtım. sonra bazı olaylar oldu dükkanı kapattık. hocam ilk başladığım zamanlarda benim sol serçe parmağım hep havada kalıyordu sonra eşim farkedince indiriyordum. salonlara 5 sene ara verince bu alışkanlığımı unuttum sanmıştım. geçenlerde 30mb boyutunda aykido tanıtım filmini izlerken tekrar parmağımda ataklarım başladı. x hastanesine gittik doktorum bana x..fin 200mg adlı ilaçtan 1 kutu yazdı sonuna kadar kullandım ama bir fayda göremedim. sonra ilacı araştırdırğımda benim hastalığım için uygun olmadığı gibi ifalerle karşılaştım. bana yardımcı olursanız çok sevinirim .

 7. zaman
  11/02/2011, 13:59

  Her ne kadar site yalan haber sitesi olsa da sitenin adını fark etmeden yazılanları doğru zannedenler olabilir.
  Aikido buradaki yazılan her şeyin tamamen tersi yönde etki yapmaktadır.
  İlgililere duyurulur. Ciddiye almayın. Güvenilir kaynaklara başvurun…

 8. asdfasdfasdf
  15/03/2011, 13:06

  Arkadaşlar eğer öyle birşey olsaydı zaten Bale ve jimnastik te zararlı olurdu ayrıca http://www.yalan(altını çiziyorum)haberajansı.com

  Aikido sağlığa zararlı değil yararlı 🙂 bunlara inanmayın

 9. Batuhan
  08/08/2011, 13:38

  Ben 1 senedir aikido yapıyorum hiç bir zararını görmedim sağlıkla ne alakası olabilir anlamıyorum, savunma ve disiplin sanatı.. Bu yazı tam bir saçmalık.!

 10. uğur
  01/03/2012, 08:46

  bacak açma diyor doktor bey bir de prof..tekvandoyla karıştırıo herhal de fazla okumaktan beyni sulanmış amcamın 1 senedir aikidoyla uğraşıorum vücudum çakı gibi…yay gibiyim…kendime güvenim geldi…

 11. deathcomxl
  13/09/2012, 09:22

  Harbiden ciddi ciddi yorum yapan insanlar var 🙂 Haberden çok yorumlar komik olmuş. Süpersiniz :))))))) Kimi 1 senedir yapıyormuş, yok bacak açma yokmuş Pu hahaha.

 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: