Başlangıç > Kategorilenmemiş > Van Gölü Canavarı’nı Görüntüledik

Van Gölü Canavarı’nı Görüntüledik


Asparagas Van Gölü canavarı hikâyelerini görmüşsünüzdür, duymuşsunuzdur. Gündemi epey işgal etmişti zamanında. YHA olarak zaten bize kimse inanmıyor. Gerçeği söyleyen yalancı çoban olduğumuzdan dolayı ne söylesek size yalan gelecek. Zaten inanmayın bizim haberlerimize… Bu sefer gerçek desem de inanmayın siz. Evet, bu sefer de sizin karşınıza Van Gölü Canavarıyla çıkıyoruz. Resimler, Van ve Bitlis illeri arasında bulunan Van Gölü’nün içinde yer alan Akdamar adasında, Akdamar Kilisesine çok yakın bir sahilde çekilmiştir. Van Gölü Canavarını ilk kez biz görüntüledik.

Resimler, Nisan 2009 tarihinde Akdamar adasındaki kilisenin yakınında sahilde çekilmiştir. Ne olduğunu bilmediğimiz için kendisine Van gölü canavarı demeyi uygun görüyoruz. Hatta 2 tane gördük desek daha uygun olur. Biri yaklaşık 15 metre diğeri ise yaklaşık 6-7 metre olan bu canlılar balık desek değil, canavar desek değil, yılan desek hiç değil… biz  sadece çektik. Üzeri pullarla kaplı bu “Şeyler”, kafalarını sudan dışarı çıkarabiliyor hatta hatta kayaların üzerine çıkabiliyorlar. Kafalarında kırmızı bir anten ya da ona benzer bir şey dahi var. Fotoğraf makinelerimiz amatör çapta olduğu için net bir görüntü yakalayamadık. Fakat elimizdekiler de gayet güzel bizim için.

Biz bu kareleri çektikten sonra Akdamar Kilisesinin üzerindeki işlemeler daha çok ilgimizi çekti. Bu kilise duvarlarına işlenmiş kabartmalara baktığımızda bu şeyleri bizden başkalarının da gördüğünü anladık.

Adaya, kiliseye ve hatta kilisedeki işlemelere bakmak isterseniz vikipediye bakabilirsiniz. Yalan söylemediğimizi göreceksiniz.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Akdamar_Adas%C4%B1

Akdamar Kilisesi Ürerindeki Şekiller

Resimleri Büyütmek için Üzerlerine Tıklayın

İşte Van Gölü Canavarları

Resimleri Büyütmek için Üzerlerine Tıklayın

İlk Gördüğümüz Canlı

İlk Gördüğümüz Canlı

ikisi birlikte

ikisi birlikte

Büyük canlının Kafası

Büyük canlının Kafası

Son fotoğraf, size neyle karşılaştığımızı açık olarak göstermekte. Ne olduğunu bilmediğimiz bu canlılar tahminen Var’lıların Van Gölü Canavarı dediği şey. Bildiğimiz tek şey varsa o da bu canlıyı o kiliseyi yapanların bildiği…

YHA

Kategoriler:Kategorilenmemiş Etiketler:, ,
 1. 10/03/2010, 08:20

  hehehehehe

 2. 14/10/2011, 14:15

  bu gerçek mi yoksa fotoshop

 3. enis
  24/11/2011, 23:13

  bakın fotorafı çeken güzel kardeşlerim önce insan bir arştırma yapar o kiliseyi yapanarın hristiyan oldugunu ordaki kabartma resminde tevrattan alınan yunus peygamberın denize atıma sahnesının kabartmasını bilip sonra saçma sapan şeyler uydurun canavar olsa bılse o kabartma baska bır seyı anlatıyor tasa tas diye bakarsanız olacagı bu mıllette sıze bu saçma şeylere inanır (sanat tarıhçi)

 4. Sub-Zero
  02/09/2013, 16:30

  2. foto shop

 1. 11/03/2010, 12:16

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: