Başlangıç > Kategorilenmemiş > Macerayı Seven Ege’lilere Müjde! 525 Efsanesi Geri Döndü

Macerayı Seven Ege’lilere Müjde! 525 Efsanesi Geri Döndü


Ege Üniversitesi’nde ulaşımı birinci öncelik olarak alan ve bu konudaki sıkıntıları gidermek için arka arkaya çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, macera tutkunu gençlerin severek kullandığı eski otobüslerini tekrar devreye soktu. Ege Üniversitesi öğrencileri arasında bir efsaneye dönüşen, hiç bir zaman dolmadığına ve her zaman bir yerlerde boşluğunun olduğuna inanılan eski 525’ler öğrencileri yoğun istekleri nedeniyle tekrar yollarda.

“Her zaman bir kişi için yer vardır” sloganıyla İzmir Büyükşehir Belediye başkanı Aziz Başkan tarafından tekrar ulaşım aracı olarak kullanıma açılan eski körüklü otobüsler Ege Üniversiteli gençler tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Bundan önce kullanılan daha yeni araçlarda rahat edemediklerini söyleyen gençlerin şikâyetlerini dinleyen Aziz Başkan bu eski körüklülerin Ege Üniversiteli gençler için ne kadar önemli olduğunu anlamadan kaldırdıkları için onlardan özür dileyerek bir daha bu körüklüleri 525 hattından kaldırmayacağının sözünü verdi. Cep Telefonlarının otobüsün elektronik aksamını bozduğu için sorunlar yaşadıklarını söyleyen Azizi Başkan Öğrencilerden otobüste cep telefonu kullanmayacaklarına dair söz istedi.

Bu sabah Bornova Metrosunda 525’lerin kalktığı yerde eski körüklüleri yeniden kullanıma açan Aziz Başkan, eski körüklülerden birine binip poz vermeyi de ihmal etmedi.

Açılıştan sonra otobüse yoğun ilgi gösteren macera tutkunu öğrenciler eski 525’lerine kavuşmanın özlemiyle ona binebilmek için uzun kuyruklar oluşturdu.

İnsan taşımada zipleme tekniğinden yararlanan, içine yolcu aldıkça kapasitesi artan, adını yolcu taşıma kapasitesinden alan (525) ve en önemlisi daima 45 derecelik açı ile giden eski körüklüler öğrencilerin alkışlarıyla ilk seferine başladı. Bitmek bilmeyen gıcırtı hırıltı ve patırtı arasında ilerleyen 525 bazı duraklarda durup zip yöntemiyle sıkıştırdığı maceraperest öğrencileri indirdi.

Şoförler’e Özel Eğitim Veriliyor

525’leri kullanacak şoförlere özel eğitim verilmesiyle, içinde 525 kişi varken bile bazı virajları yavaşlamadan hatta fren yapmadan dönebilme, her zaman sağa 45 derecelik bir açıya yatık bir biçimde gidebilmesi öğretiliyor.

Eski 525’ler İddaa’da Yer alacak

Eski 525’ler son günlerde farklı bir konuyla adından söz ettirmekte. Spor çevresi otobüsün “iddia”ya gireceğini konuşuyor. Söylentilere göre, otobüs kimya mühendisliğini dönerken sağa yatarsa 2.50 sola yatarsa 2.80 devrilmesse 2.40 verecekmiş.

Kategoriler:Kategorilenmemiş Etiketler:, ,
  1. ece
    16/04/2010, 21:55

    harika bir haber bu 🙂 gülmekten karnım ağrıdı 😀

  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: