Başlangıç > Kategorilenmemiş > İzmir’de Güvercin Şoku

İzmir’de Güvercin Şoku


İzmir’de Güvercin Şoku

İzmir’de Güvercin Şoku

Altı aydır işsiz olan Özcan Elkatmış aldığı Milli Piyango biletine büyük ikramiyenin  çıkması için Konak Meydanındaki güvercinlere müshilli buğday verdi. Savaş alanına dönen Konak Meydanına 4 saat boyunca hiç kimse giremedi.

Dün öğle saatlerinde Konak’a gelen altı aydır işsiz olan Özcan Elkatmış, bir milli piyango bileti alıp, önceden hazırladığı yaklaşık 5 kilo ağırlığındaki müshilli buğdayı Konak Meydanındaki güvercinlere vermeye başladı. Talih kuşunun hangisi olduğunu bilmediğinden dolayı hepsinin üzerine pislemesi için böyle bir şeyi yaptığını söyleyen Elkatmış, son şansını da güvercinlere bağladığını belirtti.

Ortalık savaş alanına döndü

İlaçlı buğdayı yiyen güvercinler havalandıkça yağmur gibi ortalığa pislemeye başladılar. Yaklaşık olarak 1500 güvercinin bulunduğu meydan bir anda savaş alanına döndü. Vatandaşlar kaçmaya çalışsa da güvercinler vatandaşları ıskalamadı. Bu olaylar gelişirken Özcan Elkatmış yere oturup talih kuşunun üzerine pislemesini bekledi. Yaklaşık 1 saat boyunca oturduğu yerden kalkmayan Elkatmış 1 saat sonunda tanınmayacak hale geldi. Her tarafına kuş pisleyen Elkatmış, “bu seferde çıkmazsa ben bu kuşları teker teker yakalayıp kesmezsem şerefsizim” dedi.

Uçan sıçanlar insanlara hedef aldı
Uçan sıçanlar insanlara hedef aldı

Uçan sıçanlar insanlara hedef aldı

4 saat boyunca Konak Meydanına hiç kimse giremedi. Yakınından geçmek isteyenlere nokta atışıyla karşılık veren güvercinler kadın çocuk yaşlı demeden herkesin üzerine pisledi. Vatandaşların “bunlar güvercin değil uçan sıçan” benzetmesi herkesi güldürdü. Bu işten en karlı çıkanlar ise Milli Piyango satıcıları oldu. Konaktaki bütün seyyar Milli Piyango satıcıları meydan kenarında uçan sıçanların saldırısına uğrayanlara bilet sattı.

Uçan sıçanların ilk saldırılarına hedef olanlardan biri olan İbrahim Amca “Bugün Kemeraltı’nda bir işim vardı, o yüzden gelmiştim.Birden yukarıdan doğru bir patırtı kopuverdi. Ne oluyor diye havaya baktığımda koyu yeşil, beyaz renklerin etrafı sardığını gördüm. Bir an şaşkınlık yaşadım anlayamadım durumu. ” dedi.

4 saat sonra mermileri biten uçan sıçanlar normale döndü. Belediye işçileri tarafından temizlenen meydan ancak akşam saatlerinde normale dönebildi.

YHA (İzmir)

Kategoriler:Kategorilenmemiş Etiketler:,
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: