Başlangıç > Kategorilenmemiş > İzmir’li Zengin Gençlerin İlginç Protestosu

İzmir’li Zengin Gençlerin İlginç Protestosu


İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulmuş olan Zengin İşadamlarının Çocukları Derneği üyesi gençler dün ilginç bir protestoya imza attılar.

Ellerindeki İngilizce “hiçbir şeyi protesto etmiyoruz” “her şey harika!” “kriz bahane hayat şahane” “kriz var olsa bizi de etkilerdi” yazılı pankartlarla okul önüne toplanan Zengin İşadamlarının Çocukları Derneği üyesi yaklaşık 20 kişi basın açıklamasında bulundu.  Zengin İşadamlarının Çocukları Derneği Başkanı Özcan Elkatmış, krizin abartıldığını, aslında var olmayan bir kriz yüzünden ülkenin bir krize sürüklenmek istendiğini bildirirken “kriz olsaydı bize mutlaka uğrardı. Babama sordum kriz var mı diye babamda yok dedi. E bu saatten sonra da bize de sadece eğlenmek düşer. Kriz olsaydı ben hala Porche’a binemezdim.” dedi.

Okuldaki burslu öğrencileri eleştirdi

Zengin İşadamlarının Çocukları Derneği başkanı Elkatmış, basın açıklaması sırasında okuldaki burslu öğrencilere de sert eleştirilerde bulundu. Okula otobüsle gelen öğrenci görmek istemediklerini söyleyen Elkatmış, “en azından arabaları yoksa taksiye binsinler. Taksiye verecek parası olmayan öğrenci de varsa da bizce bu okulda okumaya hakkı yok. Biz buraya para veriyoruz, eğitim alıyoruz, mezun oluyoruz. Onlar para vermeden burada okuyorlar. Bu bir ayrımcılıktır, adam kayırmadır. Sözüm okul yönetimine okulumuza gelen öğrenciler elit kesimden olmalı. Her önüne gelen girmemeleli. Eğer illaki burslu öğrenci alacaklarsa bu öğrenciler de zengin olmalı” dedi.

Porche’larıyla gösteri alanından ayrıldılar

Basın bildirisinin ardından şampanya patlatan gençler alkışlarla Porche marka arabalarına binip olaysız bir biçimde eğlenmek üzere Çeşme’ye gittiler.

Kategoriler:Kategorilenmemiş Etiketler:,
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: